Malec

Dzień Seniora po raz drugi

Rozmiar tekstu:

20 października 2012 roku Rada Sołecka w Malcu pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty zorganizowała spotkanie z okazji Światowego Dnia Seniora.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym p.w. Św. Jana Kantego w Malcu. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do Sali Domu Ludowego gdzie odbył się program artystyczny.

 

”We wspólnych spotkaniach jest zdrowie i siła

by z naszego życia wciąż serdeczność biła.

 

Więc bawmy się, żyjmy jak przystało

czy życia mamy dużo, czy też mało.

 

Niech to życie nasze długo, długo trwa

a szacunek i zgoda w każdej duszy gra…”

 

A. Deimon

 

Tymi słowami rozpoczęto część oficjalną uroczystości po których głos zabrał sołtys naszej wsi Andrzej Ostafin dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania głównie: Burmistrzowi Tomaszowi Bąkowi, członkom Klubu Seniora „Wrzos” w Malcu oraz ZMW Malec.

Po przywitaniu odbyło się przedstawienie pod tytułem „W blaskach świętości” zaprezentowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Malcu przygotowany na  Dzień Papieski, który tradycyjnie obchodzony jest w naszej szkole. Tytuł „W blaskach świętości” zawiera w sobie przesłanie, które Jan Paweł II skierował do swoich rodaków  w czerwcu 1999 roku podczas kanonizacji św. Kingi: „Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości”. Te słowa w połączeniu z myślą Matki Teresy z Kalkuty, że „nie można być chrześcijaninem, nie pragnąc świętości” zobowiązują nas wszystkich, niezależnie od wieku, stanu czy kondycji do stawania się świętymi. Przykłady kanonizowanych świętych pokazują, że jest to możliwe w każdych okolicznościach i w każdym czasie.

Po przedstawieniu dzieci wręczyły każdemu z Seniorów kwiaty i drobne upominki, a następnie został wzniesiony toast z szampanem w dłoniach.

Po przerwie na poczęstunek odbył się koncert muzyki poważnej w wykonaniu Mileny Hałat i Agnieszki Kupczok, które zaprezentowały utwory Mozarta, Chopina i Beethovena.

Po odsłuchania miłego dla ucha koncertu rozpoczął się wieczorek muzyczno-rozrywkowy.