Malec

Wizyta Biskupa

Rozmiar tekstu:

biskup12 kwietnia 2013 r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Malcu mieli zaszczyt gościć w swoich progach Księdza Biskupa Tadeusza Rakoczego.  Po uroczystym powitaniu  gości przez nauczycieli i uczniów nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas IV-VI pod opieką pani katechetki. Dzieci przedstawiły spektakl „W blaskach świętości”, który  nawiązywał do świętych i błogosławionych wyniesionych na ołtarze przez Ojca Świętego Jana Pawła II.

 

Po programie artystycznym Ksiądz Biskup zwrócił się do dzieci. Podziękował za wzruszające przedstawienie. W nawiązaniu do niego  życzył, by młodzi zechcieli obrać w swoim życiu jako wzór godny naśladowania Chrystusa, który uczy wartości nieprzemijających. Następnie udzielił zebranym swojego błogosławieństwa, dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki. Na zakończenie odbyło się spotkanie z nauczycielami i rodzicami, podczas którego Arcypasterz życzył wszystkim, by pomimo trudności, z jakimi boryka się szkoła, podejmowali nadal trud w kształceniu i wychowywaniu młodego pokolenia. Docenił również zaangażowanie i atmosferę panującą w  szkole.

Mamy nadzieję, że słowa dostojnego gościa zapadną głęboko w pamięć słuchaczy, dodadzą otuchy i będą stanowić zachętę do dalszej owocnej pracy.

SP Malec