Malec

Festyn rodzinny

Rozmiar tekstu:

piknikMaj to piękny miesiąc, kiedy obchodzimy Dzień Matki, czerwiec zaś rozpoczyna się Dniem Dziecka, a kończy  Dniem   Taty. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Malcu wraz z Radą Rodziców i  Radą Sołecką postanowili uczcić te święta organizując festyn pod hasłem „Święto Rodziny”. Uroczystość, która  odbyła się 26 maja 2013 r. w maleckim parku była okazją do wspólnej zabawy w  rodzinnym gronie. Dla tych, którzy niedzielne popołudnie zdecydowali się spędzić trochę inaczej niż zwykle  przygotowano wiele atrakcji.

 

Pierwszym punktem programu były  występy  naszych uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, aktorskie i taneczne. Po części artystycznej duże zainteresowanie wzbudziła wizyta strażaków z OSP w Malcu, którzy przygotowali kilka konkurencji dla dzieci  oraz pokaz sztuki strażackiej.  Długa kolejka ustawiła się do pań fryzjerek,  które w polowych warunkach  wyczarowały przepiękne fryzury na głowach naszych podopiecznych.  Późnym popołudniem rodzice z dziećmi stoczyli zaciętą walkę rywalizując w konkurencjach   sportowych. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pod hasłem „Rodzina na dobre i na złe” oraz wyłoniono zwycięzcę w konkursie piosenki anglojęzycznej. Najmłodsi uczniowie pod czujnym okiem rodziców wykonali prace plastyczne zainspirowane baśniami. Starsi natomiast udowodnili, że z surowców wtórnych można zrobić ciekawe zabawki i stroje ekologiczne. Drużyna Harcerska „Dęby” zaprosiła najmłodszych do wspólnej zabawy w kręgu. Dodatkową atrakcją festynu był występ grupy tanecznej „Move  your Bady”, w którym wystąpiły między innymi absolwentki naszej szkoły  oraz koncert zespołu  „Grotołazi”.  Dzieciom zapewniono wspaniałą rozrywkę na „dmuchańcach” i trampolinie. Rodzice natomiast serwowali pyszne ciasta, lody, napoje i inne smakołyki.

Dyrekcja i nauczyciele  Szkoły Podstawowej  w Malcu dziękują wszystkim, którzy zdecydowali się  razem z nami uczcić Święto Rodziny.