Malec

Zawody Sportowo-Pożarnicze

Rozmiar tekstu:

zawody23 czerwca 2013 roku. na terenie Ludowego Klubu Sportowego „Zgoda” w Malcu, odbyły się zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Malcu Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Tuż po godzinie 9:00 17 drużyn z 7 OSP Gminy Kęty startujących w zawodach  przemaszerowały murawą boiska, a na maszt wciągnięta została flaga Polski w rytm „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób zawody zostały oficjalnie rozpoczęte.

Rywalizacja toczyła się w 5 kategoriach: chłopcy 12-15 lat, chłopcy 16-18 lat, dziewczęta 16-18 lat, mężczyźni (grupa „A”) oraz kobiety (grupa „C”). W pierwszej kolejności przeprowadzono konkurencję sztafety pożarniczej MDP, następnie sztafety właściwej, a na końcu wszystkie drużyny rywalizowały w zmaganiach bojowych.

 

Klasyfikacja końcowa zawodów na podium ustaliła się następująco:

chłopcy 12-15 lat
I miejsce – OSP Łęki
II miejsce – OSP Bielany
III miejsce – OSP Bulowice

dziewczęta 16-18 lat
I miejsce – OSP Malec
II miejsce – OSP Bielany
III miejsce – OSP Łęki

chłopcy 16-18 lat
I miejsce – OSP Malec
II miejsce – OSP Nowa Wieś
 
kobiety (grupa „C”)
I miejsce – OSP Malec
 
seniorzy (grupa „A”)
I miejsce – OSP Malec
II miejsce – OSP Bielany
III miejsce – OSP Łęki I

Tegoroczne zawody uświetniła obecność strażaków ze słowackiej Turzovki. Nie poprzestali jednak na obserwowaniu rywalizacji polskich kolegów, a sami zaprezentowali swoje umiejętności najpierw w konkurencjach według naszego regulaminu, a następnie konkurencję bojową według zasad przyjętych za południowa granicą naszego kraju. Goście nie mogli narzekać na brak dopingu, który zapewniła liczna publiczność zebrana na trybunach maleckiego boiska.

Punktowaną osobno konkurencją Zawodów Sportowo-Pożarniczych była musztra, którą przeprowadzono przed sceną maleckiego parku. Ta część zmagań strażaków była rozegrana bez podziału na wiek, a miejsca na podium zajęli kolejno: I miejsce MDP OSP Łęki, II miejsce seniorzy OSP Kęty Podlesie, a III miejsce seniorzy z OSP Łęki (I).

W czasie zawodów prezentowana była, chętnie oglądana przez strażaków i widzów, plenerowa wystawa zdjęć ukazująca przekrój historyczny jednostki OSP Malec.

Po zakończeniu zasadniczej części zawodów, drużyny strażaków z Turzovki oraz gminy Kęty rozegrały towarzyski mecz piłki nożnej. Obie grupy zawodników prezentowały wyrównany poziom, o czym najlepiej świadczy fakt, iż w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 4:4. Zwycięzców ustalono dopiero w rzutach karnych, w których skuteczniejsi okazali się Słowacy, strzelając polskim kolegom 4 gole i wpuszczając do swej bramki jedynie 3 piłki.

Za kety.pl

Zdjęcia:

Fotogaleria

Zdjęcia autorstwa Mariusza Pyki