Malec

Spotkanie z DEUTSCH-WAGEN-TOUR

Rozmiar tekstu:

graf9 września uczniowie kl. IV i V udali się do Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Nowej Wsi, gdzie wzięli udział w warsztatach z języka niemieckiego. Odbywały się one w ramach programu „Deutsch-Wagen-Tour” promującego naukę języka niemieckiego i były prowadzone przez animatorkę panią Joannę Lay. Projekt ten realizowany jest m.in. przez Instytut Goethego w Polsce, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD) i Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową.

 

Poprzez ciekawe gry i zabawę nasi uczniowie poznali niemieckie zwroty powitalne oraz nazwy zwierząt. Mieli okazję przekonać się, że język niemiecki wcale nie jest taki trudny, gdyż wiele słówek brzmi podobnie jak w języku polski lub angielskim, co znacznie ułatwia jego opanowanie.

Na pamiątkę uczestnicy warsztatów otrzymali plakietki i naklejki z logo „Deutsch-Wagen-Tour” i po słodkim poczęstunku wrócili do swojej szkoły.

Zachęcam do odwiedzenia strony www.deutsch-wagen-tour.pl, gdzie można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat tego ogólnopolskiego programu promującego naukę języka niemieckiego. Zainteresowani mogą sprawdzić i poszerzyć swoją znajomość języka, grając w zamieszczone tam interesujące gry językowe, biorąc udział w konkursach czy korzystając z zamieszczonych tam materiałów i linków. Na stronie publikowane są również wypowiedzi uczestników zajęć DWT.

Mam nadzieję, że to motywujące spotkanie z językiem niemieckim sprawi, że nasi uczniowie chętnie będą zgłębiać jego tajniki. Jestem pewna, że te niekonwencjonalne zajęcia były dla wszystkich niepowtarzalnym przeżyciem. 

Agnieszka Maciąga

SP Malec