Malec

Akademia z okazji odzyskania niepodległości

Rozmiar tekstu:

sp11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach niewoli odzyskała upragnioną niepodległość. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły postanowili uczcić ten dzień i oddać hołd wszystkim tym, którzy z wielką determinacją i poświęceniem walczyli o wolność Ojczyzny.

 

Uroczysta akademia odbyła się 8 listopada 2013 r. przed tablicą poświęconą cichociemnemu por. Stefanowi Jasieńskiemu, znajdującą się na murze kapliczki obok kościoła. Uczniowie klasy V  w montażu słowno-muzycznym  przybliżyli zebranym dzieje naszego narodu. Przypomnieli, że  11 listopada to dla współczesnych Polaków symbol walki o niepodległość, symbol wiary i zwycięstwa.

 

Podczas uroczystości uczniowie naszej szkoły wraz z przedstawicielami organizacji działających na terenie Malca  złożyli  kwiaty pod  tablicą  upamiętniającą osoby walczące za ojczyznę w ruchu oporu podczas II wojny światowej.

Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Malcu składają serdeczne podziękowania za uświetnienie uroczystości swoją obecnością:

  •  Panu Tomaszowi Bąkowi - burmistrzowi gminy Kęty,
  •  Panu Andrzejowi  Ostafinowi - sołtysowi Sołectwa Malec,
  • Ks. Janowi Gawlasowi - proboszczowi parafii św. J. Kantego w Malcu,
  • przedstawicielom Rady Sołeckiej, Związku Młodzieży Wiejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Świetlicy Środowiskowej oraz Drużynie harcerskiej „Dęby”                                                                                                   

 

"Wolności nie można posiadać,

trzeba ją stale zdobywać"

/Jan Paweł II/

 

SP Malec