Malec

Przedszkoliada w Malcu

Rozmiar tekstu:

5 czerwca 2014 roku na boisku sportowym LKS „Zgoda” w Malcu odbyła się wyjątkowa, sportowa impreza – „Przedszkoliada”.

Dzieci z przedszkola „Pod Dębami” z Malca i „Bajeczka” z Kęt, ubrane w stroje sportowe, zaraz po śniadaniu wyruszyły na boisko. Po przybyciu piękna Olimpia powitała wszystkich zebranych. Następnie dzieci odśpiewały hymn  „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz zapalono znicz.

 

Młodzi uczestnicy zawodów złożyli ślubowanie, że podczas rywalizacji sportowej będą przestrzegać zasad fair play. Pani dyrektor Anna Kublin przecięła wstęgę i dzieci wbiegły na murawę boiska.

Najpierw odbyła się rozgrzewka, a następnie młodzi sportowcy przechodzili z opiekunami na stanowiska z przygotowanymi konkurencjami sportowymi, wśród których były między innymi: slalom z piłką, bieg w workach, tor przeszkód, wyścigi aut i wiele innych.

Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich konkurencjach. Po zakończeniu rywalizacji wszyscy przeszli na płytę, gdzie ogłoszono wyniki. Medale wszystkim dzieciom wręczał zawodnik klubu sportowego „Cracovia” – Bartłomiej Dudzic. Radość dzieci była ogromna! Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni zaśpiewali jeszcze raz hymn „Przedszkoliady” i we wspaniałych nastrojach wrócili do swoich przedszkoli. Na długo zapamiętają ten dzień, który dostarczył im tylu pozytywnych wrażeń!