Malec

IV Dzień Seniora

Rozmiar tekstu:

To już IV Obchody Światowego Dnia Seniora w Malcu. 18 października 2014 roku w Sali Domu Ludowego Malcu odbyły się Obchody Światowego Dnia Seniora zorganizowane przez Radę Sołecką w Malcu, na które zaproszeni zostali Seniorzy naszego sołectwa którzy ukończyli 70 lat.

 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji naszych Seniorów w Kościele Parafialnym p.w. Św. Jana Kantego w Malcu. Następnie goście udali s na oficjalną część artystyczną oraz przygotowany poczęstunek.

Burmistrz Gminy Kęty Tomasz Bąk rozpoczął część oficjalną uroczystości witając tak wyjątkowych gości. Głos zabrał również sołtys Malca Andrzej Ostafin dziękując wszystkim za pomoc w przygotowaniach tej doniosłej uroczystości.

 Część artystyczną przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Malcu. Baśń pt. „Calineczka”, oraz popisy taneczne w ich wykonaniu były bardzo miłym akcentem spotkania. Po przedstawieniu dzieci wręczyły Seniorom laurki oraz skromne upominki. Nie obyło się bez szampana i gromkiego odśpiewania „Sto lat” dla naszych dostojnych jubilatów.

 Dodatkową atrakcją imprezy były wspólne śpiewy przy akompaniamencie, do których zaproszeni zostali wszyscy nasi Seniorzy. Nasi goście wykazali się niesamowitymi zdolnościami wokalnymi.

Serdeczne podziękowania organizatorom i sponsorom imprezy:

  • Gmina Kęty
  • Rada Sołecka w Malcu
  • Szkoła Podstawowa w Malcu
  • Firma REHA PLUS Iwona Zoń
  • FIRMA VENTUS
  • ZMW Malec
  • Oczkowski TADEUSZ piekarnia Porąbka
  • OSP Malec
  • T. Tlałka

Tegoroczna uroczystość przygotowana dla naszych seniorów była czwartą przygotowaną przez obecną Radę Sołecką w Malcu. Spotkania z Wami, Drodzy Seniorzy to dla nas szczególne chwile, które pozwoliły docenić i podkreślić Wasz potencjał, wiedzę, wielkie doświadczenie, z których powinno czerpać nasze młodsze pokolenie. To właśnie Wy jesteście źródłem życiowej mądrości, której nabyliście z upływem lat. Organizowanie wspólnych spotkań dla Was było dla nas wielką przyjemnością, bardzo cennym doświadczeniem i niezapomnianym wspólnie spędzonym czasem.  Nasi Seniorzy okazali i nadal okazują swoją wielką wdzięczność za poświęcony im czas i uwagę. Mamy nadzieję, że tradycja organizacji spotkań dla lokalnych nestorów będzie podtrzymywana przez kolejne Rady Sołeckie, bo nikt inny, jak właśnie nasi Drodzy Seniorzy w szczególny sposób na nie zasługują.

W tym miejscu Rada Sołecka W Malcu serdecznie dziękuje wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia organizowanych spotkań dla naszych „Przedstawicieli Złotego Wieku”

 

Z wyrazami szacunku:

Rada Sołecka w Malcu