Malec

Osiągnięcia maleckich uczniów

Rozmiar tekstu:

W tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu szkolnych, międzyszkolnych, gminnych, powiatowych i rejonowych konkursach i zawodach. Wymagało to dużego wysiłku ze strony dzieci, przygotowujących ich nauczycieli i rodziców. Kończący się rok szkolny jest okazją do podsumowania tych osiągnięć.

Od kilku lat mamy wysokie wyniki sprawdzianu kończącego klasę szóstą. W tym roku mamy powód do dumy, ponieważ nasi szóstoklasiści stanęli na wysokości zadania i zajęli I miejsce spośród 44 szkół w powiecie oświęcimskim. Jest to duży sukces nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

 

Ogólnopolskie badanie umiejętności trzecioklasistów OBUT 2012 wykazało również, że nasi podopieczni uzyskali wysoką średnią z testu badającego umiejętności językowe i matematyczne. Wynik ten dobrze rokuje na przyszłość.

  • Czworo uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny”. Byli to: Słowiak Marlena z klasy IV oraz Rafał Domasik, Szymon Wendel i Patryk Łukasik z klasy VI.
  • Judyta Bogunia – uczennica klasy V zdobyła wyróżnienie za pracę plastyczną wX Regionalnym Konkursie o św. Janie Kantym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Kętach pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty.
  • Uczniowie klasy VI reprezentowali naszą szkołę w I Gminnym Konkursie Matematycznym „Zostań Mistrzem Matematyki” zorganizowanym przez ZSG nr 2 w Kętach pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej. Ostatecznie nasza szkoła uplasowała się na III miejscu. Rafał Domasik i Szymon Wendel zdobyli kolejne wyróżnienia.

Nasi uczniowie bardzo dobrze wypadli również w rywalizacji sportowej:

  • Gminne zawody w biegach przełajowych - Michał Płonka z klasy V awansował do zawodów powiatowych,
  • Gminne zawody w tenisie stołowym indywidualnym – uczniowie klasy VI Patryk Łukasik, Kaja Tempińska zajęli I miejsce, a Dominik Stawowczyk II, awansowali do zawodów powiatowych,
  • Gminne drużynowe zawody w tenisie stołowym - Patryk Łukasik, Dominik Stawowczyk oraz Kaja Tempińska i Izabela Rusin wywalczyli I miejsce i awans do powiatów, na których zajęli II miejsce i awansowali do zawodów rejonowych,
  • Policyjne zawody pływackie – Patryk Łukasik zajął II miejsce na dystansie 50m kraulem,
  • Zawody pływackie o puchar Burmistrza Gminy Kęty – Kaja Tempińska uzyskała III lokatę na dystansie 25m stylem klasycznym.

Wszystkim uczniom osiągającym wysokie lokaty w konkursach i zawodach serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

 

SP Malec