Malec

Karol Wojtyła w Malcu – to już 40 lat

Rozmiar tekstu:

jp2Dokładnie 23 grudnia 1973 roku z okazji pięćsetnej rocznicy urodzin św. Jana Kantego, w skutek starań ks. Kanonika Władysława Grohsa , byłego proboszcz Osieka i Malca w Kapliczce odprawiona została Msza Święta przez kardynała Karola Wojtyłe, ówczesnego biskupa krakowskiego.

Podczas swej wizyty skierował do naszych mieszkańców pamiętne słowa, pełne otuchy i nadziei w budowaniu nowego kościoła: „Wiele słyszałem o Was i o tej trosce, jaką okazaliście dla Waszej wspólnoty chrześcijańskiej i parafialnej, i której dowiedliście , rozprzestrzeniając tę starą Kaplicę, która przecież nie mogła wystarczyć Waszej rozwijającej się miejscowości i społeczności. Chcieliście mieć dach nad głową (…) i postaraliście się o to. Przybywam dzisiaj do Was, ażeby podkreślić, że wie o tym biskup kościoła krakowskiego, i wyraża Wam z powodu tej troski, słowa uznania i podzięki, bo to jest Nasza wspólna sprawa i troska…”

 

Warto pamiętać o tym wydarzeniu, o słowach skierowanych do mieszkańców przez Sługę Bożego błogosławionego Jana Pawła II, w których dał wyraz troski o rozwój parafii i kościoła.

„ Janie Pawle ukochany, wszystkim jesteś dobrze znany

Zsyłaj łaski nam na ziemie, my prosimy bardzo Ciebie

Matce Bożej nas polecaj, i z pomocą Swą nie zwlekaj

My modlimy się do Ciebie, aby spotkać Cię tam w niebie”

E.J