Malec

Wyjazd do Białki Tatrzańskiej

Rozmiar tekstu:

We wtorek 12 czerwca 2012 r. odbył się pierwszy wyjazd integracyjny, zorganizowany przez Klub Seniora „Wrzos” w Malcu. Miejscem wyjazdu była Białka Tatrzańska.
Ku zadowoleniu uczestników trafiliśmy na dobrą pogodę. Po dotarciu na miejsce przywitali nas bardzo serdecznie właściciele Domu Rodziny Sojków. Okazało się że gospodynią domu jest pani Marysia Sojka (z panny Sokół, która jest rodowitą Witkowianką) i zna prawie wszystkich uczestników naszego wyjazdu.


Przed obiadem udaliśmy się na spacer, pod Kotelnice, nad rzekę Białkę oraz skorzystaliśmy z miejscowych „karczm”. Atrakcją obiadu u naszych gospodarzy był żurek przyrządzany na maślance. Po obiedzie raczyliśmy się kawą i pysznym drożdżowym ciastem. Atmosfera panująca w domu Państwa Sojków była zaskakująca, byliśmy traktowani jak najbliższa rodzina i było to bardzo miłe doświadczenie. Nasi odważniejsi seniorzy skorzystali również z atrakcji Parku Wodnego „Bania”. Ci trochę mniej aktywni, skorzystali na miejscu z groty solnej do inhalacji wyłożonej solą bocheńską oraz zwiedzali i podziwiali wystój wnętrz i obejścia. Siłownia oraz trampolina okazała się także nie lada wyzwaniem.
Największą niespodzianką naszego wyjazdu było ognisko przygotowane przez pana Władysława. Dania z grilla smakowały wyśmienicie, a swojskie wino podane do kolacji było wspaniałe i bardzo ożywiło naszą integrację.
Wspólnym rozmowom i zabawom nie było końca. Do Malca wróciliśmy zadowoleni, pełni humoru i miłych wrażeń.

 

Klub Seniora „Wrzos”