Malec

Wyścig ulicami Malca

Rozmiar tekstu:

Wyścig28 lipca 2012 roku na ulicach Malca po raz 12 odbył się wyścig kolarski o Puchar Burmistrza Gminy Kęty, który jest zarazem Mistrzostwami Małopolski w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego oraz Memoriałem Andrzeja Piechaczka.
W 11 kategoriach wyścigu (Amator, Elita, Junior, Junior Młodszy, Juniorka Młodsza, Juniorka + Kobiety Elita, Młodziczka, Młodzik, Orlik, Żak Chłopcy, Żak Dziewczęta) wystartowało 191 zawodników z klubów z całej Polski (województwa: Małopolskie, Dolnośląskie, Śląskie, Łódzkie i Opolskie).

Na wyścigu dobrze wypadło rodzeństwo Zielińskich, mieszkańców naszej miejscowości. Na podium stanęli Marek (Niezrzeszony, 1-sze miejsce w kategorii Amator) i Magda (UKS Sokół Kęty, 3-cie miejsce w kategorii Młodziczka). Ponadto 5 miejsce zajęła Weronika w kategorii Żak Dziewczęta, 6 miejsce zajął Daniel w kategorii Junior, a 7 miejsce Michał w kategorii Junior Młodszy.

Ponadto w kategorii Amator startowało jeszcze trzech mieszkańców Malca: Jasiński Krzysztof, Tempiński Dominik i Górski Kamil, którzy zajęli kolejno trzecie, czwarte i piąte miejsce.
Szczegółowe wyniki i raport wyścigu:

XII Wyścig Kolarski o Puchar Burmistrza Gminy Kęty


foto: sportowe-kety