Malec

Świetlica

Wakacje ze Świetlicą Malec w Jarosławcu

W ramach projektu Bezpieczni, aktywni, zdrowi -wakacje ze Świetlicą. Letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z sołectwa Malec” (KU.060.9.83.2) Budżetu Obywatelskiego 2014 Gminy Kęty, dzieci i młodzież ze Świetlicy w Malcu wzięła  udział w wyjeździe nad morzem do Jarosławca. Pobyt trwał 10 dni, tj. od 23 lipca do 3 sierpnia 2014r. Wypoczynek ten dofinansowany był przez Gminę Kęty.

Czytaj więcej: Wakacje ze Świetlicą Malec...

Gmina z Narodową Flagą

W ramach projektu Świetlica w Malcu zorganizowała własną akcje „Wywieś Flagę” skierowaną do mieszkańców sołectwa Malec.

W kwietniu, dwukrotnie odbyły się w naszej Świetlicy warsztaty krawieckie.  Uszyto w sumie około 80 Flag Narodowych, które posłużą, jako symbole tożsamości narodowej w naszym sołectwie podczas obchodu majowych świąt. Uczestnicy warsztatów, uczyli się nie tyle sztuki krawieckiej, co przede wszystkim szacunku do tradycji oraz historii.

Czytaj więcej: Gmina z Narodową Flagą

Wakacyjny wyjazd ze Świetlicą

wakacjeW ramach projektu„Bezpieczni, aktywni, zdrowi -wakacje ze Świetlicą. Letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z sołectwa Malec” (KU.060.9.83.2) Budżetu Obywatelskiego 2014 Gminy Kęty, dzieci i młodzież z naszego sołectwa weźmie udział w wyjeździe na kolonie letnią nad morze, do Jarosławca. Pobyt będzie trwał 10 dni, tj. od 24 lipca do 2 sierpnia 2014r. Wypoczynek ten dofinansowany jest przez Gminę Kęty.

Czytaj więcej: Wakacyjny wyjazd ze Świetlicą

Warsztaty w Świetlicy

We wtorek 18.03.2014r. w naszej Świetlicy zorganizowano warsztaty plastycznede-coupage Do wspólnej pracy zasiadły przedstawicielki Klubu Seniora „Wrzos” w Malcu oraz młodzież ze Świetlicy.   Za pomocą kolorowych motywów, ozdobnych serwetek czy farb, ze zwykłych butelek, słoików, pojemników powstały piękne ozdobne przedmioty.

Czytaj więcej: Warsztaty w Świetlicy

Zimowe ferie w Świetlicy w Malcu

Podczas tegorocznych zimowych ferii dzieci sołectwa Malec oraz w drugim tygodniu także dzieci ze Świetlicy z Witkowic mogły uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w Świetlicy w Malcu. Program zajęć obejmował turnieje sprawnościowe, zręcznościowe, zajęcia plastyczne, filmowe, warsztaty kulinarne, wyjście w teren, oraz dwa spotkania wyjazdowe- jedno do PSP Oświęcim, drugie na „Spotkanie Walentynkowe” do Świetlicy w Bulowicach. 

Czytaj więcej: Zimowe ferie w Świetlicy w...

Ferie Świetlicy w Malcu

Ferie 2014.

Czytaj więcej: Ferie Świetlicy w Malcu

„Hej kolęda, kolęda…”

W sobotę 18 stycznia dzieci i młodzież z naszej Świetlicy oraz Świetlic z terenu Sołectw Gminy Kęty wzięła udział w spotkaniu opłatkowym pt. „Hej kolęda, kolęda…” zorganizowanym w Łękach. Sztuka teatralna wystawiona na tę okazję przez gospodarzy była artystyczną atrakcją naszej uroczystości. Potem wspólne kolędy, konkurs plastyczny, poczęstunek i oczywiście karnawałowa dyskoteka!

Czytaj więcej: „Hej kolęda, kolęda…”

Życzenia podopiecznych świetlicy

swiuetNasze myśli czyste i lekkie jak puch, niech anioł przywieje z nieba
Otworzy nasz dom skrzydłem nadziei , radosną kolędę zaśpiewa
Po wigilijny biały kruchy opłatek, wyciągnąć otwartą swą dłoń
Poczujmy dobroć radość szczerą, uśmiechów jasnych nadziei toń
Niech miłość nasze serca otoczy, błyśnie jak gwiazda w Betlejem
I spory ucichną wszędzie , bożonarodzeniowym zwyczajem
Wszyscy doceńmy jak ważne jest to , że mamy dziś siebie
By Jezus malusieńki się narodził , tak dla mnie, jak i dla Ciebie…

Życzą podopieczni Świetlicy Młodzieżowej w Malcu.

Pluszowe Mikołajki

mikołajki7 grudnia 2013 r. w Świetlicy w Malcu zorganizowano Gminne Obchody Dnia Świętego Mikołaja pt. „Pluszowe Mikołajki 2013”. W spotkaniu tym uczestniczyli przedstawiciele wszystkich Świetlic sołectw z terenu Gminy Kęty (ponad 100 osób) oraz zaproszeni goście. Każda Świetlica( Witkowice, Bielany, Łęki, Bulowice, Nowa Wieś, Malec) przygotowała program artystyczny w którym to zaprezentowała Świętemu Mikołajowi wielkie zaangażowanie opiekunów oraz podopiecznych w prace i rozwój Świetlic. Występy naszych milusińskich zaskoczyły nie tylko Mikołaja ale i naszych gości. Każdy uczestnik imprezy otrzymał upominek w formie pluszowej niespodzianki, oczywiście wedle zasług i podpowiedzi Mikołajowych Pomocników .

Czytaj więcej: Pluszowe Mikołajki