Malec

Ferie już za nami

Rozmiar tekstu:

ferieW dniach 20 –24 lutego 2012 r. dla dzieci i młodzieży z Malca Świetlica zorganizowała ferie pt „Spotkania przy dzwonnicy- a jak to z Malcem było...”

Celem wspólnej zabawy było:

  1. Poznanie historii Malca.
  2. Integracja dzieci i młodzieży ze starszymi mieszkańcami- świadkami II Wojny Światowej.
  3. Nauka postaw tolerancji i poszanowania dobra wspólnego.
  4. Projekt i wykonanie z drewna repliki starej dzwonnicy maleckiej.

Wciągu tych pięciu dni, każdego dnia uczestnicy zajęć zaskakiwali nas swoim pozytywnym zachowaniem. Z równym zapałem czytali i opracowywali stare kroniki, gotowali według starych receptur, budowali replikę starej dzwonnicy maleckiej, uczestniczyli w zajęciach dekupażu, spacerowali po Malcu odkrywając nieznane im dotąd miejsca. Z uwagą i szacunkiem słuchali opowiadań zaproszonych gości, Panów: Karola Ehrharda, Stanisława Janasa i Stefana Naglika.

 

Zwieńczeniem i podsumowaniem wspólnej zabawy była „Zielona Noc” /z piątku na sobotę/. Od godz 20.00 do 6.00, pod czujnym okiem opiekunów młodzież wzięła udział w konkursie „Kocham cię Malec”. Wiedza i zapał, oraz rywalizacja młodzieży po raz kolejny mile nas zaskoczyła. Dlatego w tym miejscu chcemy pogratulować rodzicom i podziękować uczestnikom w osobach: Wojciech Kózka, Marcin Kózka, Szymon Zacny, Weronika Zacny, Krzysztof Chwierut, Ola Jonkisz , Dominika Jonkisz, Sara Klęczar, Ola Rusek, Damian Kasprowski, Paweł Naglik Olek Gregorczyk, Michał Matusiak, Klaudia Zaręba, Kamil Miłoń.

Za pomoc techniczną i merytoryczną dziękujemy ZHP w Kętach która wypożyczyła materace, KGW w Malcu za udostępnienie kuchni.

Szczególne podziękowania kierujemy do Sławka Wadoń /za bezpośrednią pomoc i relacje na stronie internetowej sołectwa/, oraz Marzeny Gregorczyk /za pomoc i prowadzenie warsztatów plastycznych/.

Za ufundowanie nagrody w konkursie tj. wspólnego wyjazdu do kina, który jest jeszcze przed nami, dziękujemy Gminie Kęty oraz Radzie Sołeckiej w Malcu.

 

Ewa Jonkisz
Jolanta Bąk
Barbara Matusiak