Malec

Gminny Dzień Seniora w Malcu

Rozmiar tekstu:

dzień seniora19 października 2013 roku w Malcu odbyły się Gminne Obchody Światowego Dnia Seniora zorganizowane pod Patronatem Burmistrza Gminy Kęty przez Radę Sołecką w Malcu oraz Klub Seniora „Wrzos” w Malcu.

 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym p.w. Św. Jana Kantego w Malcu, następnie goście udali się do Domu Ludowego na oficjalną część artystyczną oraz przygotowany poczęstunek.

Mottem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Seniora była myśl Marka Twaina:

„Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się bo przestają się bawić”                       

Właśnie taką sentencją Burmistrz Gminy Kęty Tomasz Bąk rozpoczął część oficjalną uroczystości witając przedstawicieli seniorów sołectwa Malec, Witkowice, Bulowice, Łęki, Bielany, Nowa Wieś oraz zaproszonych gości. Głos zabrał również sołtys Malca Andrzej Ostafin odczytując List Gratulacyjny skierowany do przedstawicieli nestorów z terenu Gminy Kęty od Starosty Powiatu Oświęcimskiego Józefa Krawczyka.

Po przywitaniu gości część artystyczną przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Malcu. Spektakl zatytułowany „Dookoła świata z Janem Pawłem II „ bardzo mile zaskoczył wszystkich obecnych na uroczystości jubilatów oraz gości. Po przedstawieniu dzieci wręczyły naszym Seniorom kwiaty oraz laurki.  Bardzo miłym akcentem imprezy był także występ artystyczny przygotowany przez członków Klubu Seniora „Wrzos” w Malcu, po którym głos zaprał przewodniczący Klubu Pan Wiesław Kleszcz dziękując za pomoc w organizacji tak szczególnej uroczystości.

Nie obyło się bez szampana i gromkiego odśpiewania „Sto lat” dla naszych „ Przedstawicieli Złotego Wieku”.

Serdeczne podziękowania organizatorom imprezy:

  • Gmina Kęty
  • Klub Seniora „Wrzos” w Malcu
  • Rada Sołecka w Malcu
  •  Szkoła Podstawowa w Malcu
  • MDP OSP w Malcu