Malec

Podsumowanie roku 2015

Rozmiar tekstu:

Grudzień 2015 r.

W pierwszej  relacji pisałem o przeszkodach formalnych  nie ukazywania się Klubu Seniora na łamach Sołectwa Malec i tego powodem jest brak  szczegółowych  wiadomosci  z działalności klubu w roku 2015, chociaż działo się bardzo wiele.
W Lutym 2015 r. zorganizowaliśmy przednią zabawe karnawałową.Jak zwykle na tego rodzaju imprezie uczestników komplet.W kwietniu  pojechaliśmy na wystawę kwiatową do Chorzowa. Wystawy florystyczne są dla naszych Pań zawsze dużym wyzwaniem W autobusie komplet.

W czerwcu przeprowadziliśmy podsumowanie 4 letniej  pracy.  Dotychczasowe  fotografie i felietony są  naszą wizytówką.
Staraniem Zarządu  cały 51 osobowy  skład  Klubu Seniora Wrzos   w Malcu otrzymał  O g ó l n o p o l s k ą  Karte Seniora.
Upowaznia  posiadacza  do  korzystania na terenie całego kraju z  promocji przygotowanych przez organicacje,przedsiębiorstwa,instytucje,lokale gastronomiczne,SPA,Sanatoria.Mają  służyć i być  i przyjazne Seniorom.
I tak na terenie pow.oświęcimskiego  certyfikaty zdobyły dotychczas dwie firmy.Jedna w Oświecimiu a druga w Malcu. Firma  Państwa Mitoraj " Studio Urody " została wpisana do grona  ogólnopolskich przyjaciół Seniora.
Posiadacze kart Seniora mogą korzystać z ze zniżek za wykonywane usługi oraz okresowo  skorzystać z pakietu promocyjnego .


We wrześniu zorganizowaliśmy łamiac wszelkie stereotypy  -grilowanie w terenie w pieknym osrodku rekreacyjnym Karpik w Graboszycach k/Zatora.Ale nim tam dotarliśmy na strawe mięsnopiwną , wpierw zażyliśmy strawy duchowej.
Samodzielne zwiedzaliśmy  Gród Kraka.Sukiennice ,Wawel, Kościół Mariacki,  rozliczne "drogie" kafejki  oraz sklepy. Drogą  wzdłuż Wisły udaliśmy się w odwiedziny słynnego klasztoru Ojców Benedyktynów.Upojeni historią klasztoru oraz jego tajemnicami,zmęczeni ale zadowoleni na samą myśl o grillu ruszyliśmy do  Graboszyc.Jednym zdaniem ,było fajnie.


18.pażdziernika 2015 r.
Kolejny wyjazd do Zabrza do Domu Muzyki i Tańca .Cel + Kabareton po slasku. 4 godziny  zabawy.                                                                                                       Wieslaw Kleszcz