Malec

Wycieczka do Mosznej

Rozmiar tekstu:

   25.07.2017r.  38  osobowa grupa seniorów z Malca wyruszyła autokarem na wycieczkę do Mosznej  , woj opolskie,

     
     Zamek w Mosznej , o którym krąży wiele legend posiada 99 wież i 365 pomieszczeń, z bajkową architekturą, a  także rozległym  parkiem z kilkusetletnimi dębami , lipami ,azaliami i rododendronami. Właścicielem posiadłości był hrabia von Tiele Winckler . 
      W bezpośrednim sąsiedztwie Zamku znajduje się Stadnina Koni, Ośrodek Hodowli Koni Sportowych. Piękne konie krwi angielskiej i norweskie konie rasy fiording. Na terenie zabytkowego kompleksu parkowego mogliśmy również podziwiać  mjnj zoo - rogacze, kozły, sarny , kozy , alpaki  fantazyjnie wystrzyżone ,szopy , koguty ...    i inne. Podglądanie żrebaczków i innych zwierząt pozwala na wyciszenie i ucieczkę od stresu .
      Po zwiedzaniu z udziałem przewodnika  udaliśmy  się na stanowisko z grillem,gdzie smażyliśmy kiełbaski. Posileni i rozbawieni wracamy w swoje strony , które też są piękne,cieszą oczy i koją serca. 
     Czasu ani starości nie zatrzymamy, polubmy je .Wychodżmy z domu , szukajmy miejsc, w których znajdziemy chwile radości, życzliwych , pogodnych ludzi i piękną przyrodę.