Malec

Ostatki przy "pączku" w Klubie Seniora "WRZOS" w Malcu

Rozmiar tekstu:
W dniu 08.02.2018 r odbyło się spotkanie  seniorów w Domu Ludowym w Malcu. Oprócz naszych seniorów w spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście jak: Burmistrz Gminy Krzysztof Klęczar ,przedstawiciele organizacji wiejskich, p.dyrektor i opiekunki dzieci z Przedszkola w Malcu wraz z rodzicami,oraz
przedstawiciele Klubu Seniora w Witkowicach.
           Występ pt".Podróże Bolka i Lolka " przedstawiła 50 osobowa grupa przedszkolaków ubranych w piękne stroje,charakterystyczne dla  "odwiedzanych" krajów. Urocze dzieci w swojej prostocie i ufności, rozpromienionych buziach , z blaskiem w oczach tańczyły i opowiadały o kulturze  różnych krajów . Pod koniec występu wyznały w piosence  radośnie, że - dobrze jest u babci i dziadka'.który weżmie na kolana i przytuli.
           Nasi seniorzy też podjęli tematykę bajki ze swoich , dziecinnych lat i pokazali scenki o Bolku, Lolku i Toli, przenoszących się od czasów szkolnych ,poprzez służbę wojskową i spotkanie po latach  w parku na zasłużonej emeryturze. Piosenki pt."Poszła żabka po wodę", "Przyjedż mamo na przysięgę"oraz "Upływa szybko życie", zabawne anegdoty z życia wzięte , rozbawiły zarówno najmłodsze pokolenie jak i starszych.
           Szopka Bożonarodzeniowa w wykonaniu seniorów z  Witkowic przypomniała dawne czasy związane z obrzędami chodzenia po kolędzie, z Królem Herodem, Żydem, Śmiercią oraz tańczącymi lalkami. 
           Dobra zabawa przy muzyce w wykonaniu p Jurka, trwała do póżnych godzin wieczornych.           
 
           Każdy dzień, to szansa na to, żeby nawiązać lepszy kontakt ze swoimi emocjami, odkurzyć wspomnienia, a może i spełniać marzenia.
 
 
  opr. S Juras