Malec

Wycieczka do Włoch 2018

Rozmiar tekstu:
W dniach od 09.05 do 18.05.2018 r , 11 seniorów z Malca wyjechało na wypoczynek do słonecznej Italii do San Mauro  Mare do Włoch. Organizatorem wyjazdu był kol. Zdzisław .Do naszej grupy dołączyli seniorzy z Kłobucka.

   Hotel" Venecja" położony w sercu najsłynniejszego wybrzeża Europy nad Adriatykiem .Restauracja z tradycyjną polską kuchnią z elementami kuchni regionalnej , obfite wspaniałe posiłki z bufetem sałatkowym i deserami , aleje z platanami sprawiły,że już na początku poczuliśmy się wyjątkowo . Oferowane wycieczki fakultatywne z doskonałym przewodnikiem do Rzymu , Wenecji, Republiki San Marino, Rimini, panoramiczny rejs statkiem z degustacją ryb , owoców morza i wina z tańcami i animacjami w wykonaniu młodzieży. 
 
  Republika San Marino usytuowana na górze Tytana o średniowiecznej zabudowie z Basztami na Skale , Bazylika św. Marina z patronką od spraw trudnych św Ritą , degustacja likierów i perfumeria .
 
  Wyjazd do Wenecji połączony z 1,5 godzinnym rejsem statkiem,  miastem na wysokiej wodzie , oblężonym przez tłumy turystów ,karnawałowych masek , labiryntem uliczek i mostów , z gondolami płynącymi  po Canale Grande , gdzie odbijają się cuda włoskiej architektury .Spacer po historycznych miejscach jak Plac św.Marka, Bazylika św. Marka, Most Westchnień, Pałac Dożów, Most Rialto i pałace nad kanałem Grande.
 
  Wieczne  miasto Rzym i spacer po Watykanie , Forum Romanum ,Panteon ,Fontanna di Trevi ,Schody Hiszpańskie, Koloseum , Plac św.Piotra, wizyta przy grobie św. Jana Pawła II. Bazylika św Piotra .
  Spacery po okolicy,targ  w Belarii, Rubikon z popiersiem Giulia Cezara i przystań kajakowa.  
 
Na koniec, niektóre złote  myśli p.przewodnika Marka np. "życie bez kobiet , jest jak niebo bez gwiazd", "nie ufaj mężczyżnie ,bo to cukierek maczany w truciżnie "i za Anną German -" uśmiechaj się do każdej chwili dnia".
 
Pełni wrażeń,  z piękną opalenizną , w przekonaniu , że należy podróżować i aktywnie wypoczywać wróciliśmy szczęśliwi do Malca. W załączeniu zdjęcia z pobytu.
 
 opr. St.Juras