Malec

Świnoujście 30.06.2018 r.

Rozmiar tekstu:

Świnoujście 30.06.208 r.

 

Pora się pożegnać z przepięknym kurortem i nie zawodną jak co roku, towarzyszącą nam, pogodą...

Ale od początku. 15 czerwca po nocnej,  14 godzinnej podróży pociągiem z przygodami, moment zejścia z peronu w Świnoujściu wprost na prom,wynagrodził nam trudy podróży. Cel był blisko. 24 maleckich seniorów, z pokładu promu wita Świnoujście. Jeszcze parominutowa przeprawa przez kanał Świny i w kolumnie taksówek podjeżdżamy do Domu Wczasowego „Admirał II”.

Pięknie odrestaurowany secesyjny budynek,już na nas czekał.

Jak się okazało całe nadbrzeże to dzielnica willowa z pięknymi arteriami ,deptakami  i promenadą nigdzie indziej nie spotykaną. No i port. Było nam dane z korzystać z wycieczki po nim. Trudno go opisać,tyle w nim ciekawych rzeczy historycznych i współczesnych. To również port wojenny. Gazoport -  byliśmy świadkami, 2 dniowego rozładunku statku z Kataru, ze skroplonym gazem, prawie milion litrów. Co odważniejsi rowerami lub pieszo plażą,wędrowali za granicę do nieodległego Alhbecku do Niemiec Przyjechaliśmy na 14 dniowy odpoczynek jak dotychczas najdłuższy, po Sianożętach

i Jastarni. Codzienne plażowanie, koncerty, spacery nie stłumiło naszych tęsknot za domem. Wszędzie dobrze, ale najlepiej we własnym ogródku.

Dziękujemy p. Grzegorzowi, Prezesowi Klubu Sportowego „Zgoda” Malec   za udostępnienie autokaru do Trzebini i p.Markowi kierowcy.