Malec

Wycieczka integracyjna Ziemia Kłodzka - działanie aktywizacyjne i edukacyjne w ramach projektu

Rozmiar tekstu:

10-11 X 2018 roku seniorzy z Malca uczestniczyli w wyjeździe organizowanym przez Miejską Radę Seniorów w Kętach i Klub Seniora "Pod Dębami " w Witkowicach .

 

 
    Grupa 50 osobowa pod kierownictwem przewodniczącej Klubu kol.Krystyny i  przewodniczącego MRS kol.Jerzego  udała się na wycieczkę na Dolny Śląsk.
    W programie :  - Park Miniatur - Opawica - Kłodzko  - świat marzeń- można podróżować przez : Włochy , Chiny, 
Francję , Meksyk , Grecję , Australię i oczywiście Polskę  przyglądając się makietom architektonicznym najpiękniejszych obiektów w skali 1: 25 .
    Dalej ,  zwiedzanie  z przewodnikiem zabytkowej rezydencji w woj.opolskim - Zamek w Mosznie  z oranżerią i parkiem. Po obiedzie w restauracji zamkowej  udaliśmy się w okolice Kudowy Zdroju na nocleg w gospodarstwie agroturystycznym. Kolacja i spotkanie integracyjne przy muzyce i śledziku.
    W drugim dniu  udaliśmy się do Dusznik Zdroju  i jadąc  kolejką po mieście i okolicy zwiedzaliśmy uroczy  ośrodek turystyczny i uzdrowiskowy z Dworkiem Chopina, Kolorową Fontanną i Pijalnią Wód w pięknym Parku Zdrojowym. 
    Złoty Stok i Muzeum  Kopalni Złota , historia Dolnego Śląska ,zwiedzanie z przewodnikiem Sztolni z Wodospadem podziemnym tramwajem. Dowcipny przewodnik z dużym poczuciem humoru, przepiękne podziemia ,wodospad , ślizgawka, gnom.....
    Muzeum Mennicy ze sztabkami złota.- i emocje z obcowania z takim bogactwem ,wielu robiło sobie zdjęcia wśród tego" złota ".
    W drodze powrotnej - odpoczynek u Stóp Gór Stołowych w Polanicy Zdroju , miasto uzdrowiskowe w woj dolnośląskim , posmakowanie wody zdrojowej i spacer po parku i ogrodzie leśnym z egzotycznymi drzewami i gatunkami krzewów. 
 W dobrych nastrojach , wzbogaceni o nowe wrażenia i  formy aktywności wróciliśmy w rodzinne strony.
 Dziękujemy sponsorom.