Malec

PORA NA SENIORA

Rozmiar tekstu:
PORA   NA   SENIORA
 
      W Sali  Domu Ludowego w Malcu w dniu 10.01.2019 r odbyła się zabawa karnawałowa organizowana przez Klub Seniora "Wrzos".
      W imprezie wzięli również udział seniorzy z Klubu Seniora "Pod Dębami " w Witkowicach.
Tradycyjnie imprezę uświetnił program artystyczny w wykonaniu seniorów.
      "Pan Tadeusz"- epopeja narodowa Adama Mickiewicza , naszego wieszcza narodowego , Księga XII pt."Kochajmy się" stała się inspiracją do opracowania programu rozrywkowego przez Prezesa Klubu Wiesława.
      Ważne ,istotne wydarzenia w historii naszego kraju w latach 1791 - 1812, od uchwalenia Konstytucji 3 maja poprzez rozbiory Polski, do walki Polaków w wojskach napoleońskich z Rosją carską , zostały tam wyrażone w koncercie Żyda Jankiela-polskiego patrioty. 
      Nasi koledzy w składzie : Roman,Stanisław, Adam z wirtualnymi instrumentami i narratorem Wiesławem, też starali się odtworzyć emocje rodaków z tamtych lat ,związane z dążeniem do niepodległości.
    "  Podkomorzy "/Józef/ w pięknym stroju zaprosił do Poloneza obecnych na sali i wspólnie z "Zosią" poprowadzili piękny narodowy taniec.
     " Babuszki" pokazały kreacje dawnych strojów i obyczajów.
     Staropolskim zwyczajem zaproszono wszystkich do pięknie udekorowanego i suto zastawionego stołu i do wspólnej zabawy tanecznej .Swoimi dowcipami i kawałami zabawiali jak zwykle "Mariolka "i tym razem "Jankiel".
 
     Bawmy się, dbajmy o jakość życia seniorów , każda forma aktywizacji wspomaga nasze zdrowie .
     Dziękujemy seniorom z Witkowic za wspólna zabawę.             
          Więcej ..... na załączonych zdjęciach.
opr. S Juras