Malec

Z życia Klubu Seniora ,,WRZOS,, w Malcu

Rozmiar tekstu:
Dosyć pandemicznej stagnacji.Kiedy wrócimy do normalności...To zdania,które najczęściej  padały podczas spotkań członków Klubu Seniora WRZOS z Malca. Na szczęście seniorzy w Malcu dobrze pojmują obywatelską  postawę  względem  siebie i bezpieczeństwo najbliższych.Prawie 100% wyszczepienia przeciw covid 19 pozwoliło nam wyjechać na wakacyjny wypoczynek do Sianożęt, Krynicy Morskiej i Łeby. Pogoda dopisała, humory też. Po małej przerwie, uciekając przed zlowieszczymi prognozami nadciagajacej czwartej jesiennej fali, wyjechaliśmy,korzystając z wrześniowego pogodowego okienka  na długo oczekiwaną  wycieczkę do Rzeszowa, Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej. Piękna pogoda,przemiła atmosfera.Wspaniali przewodnicy tak w Rzeszowie jak i Przemysłu rekopensowali naszą nie najlepszą kondycję  fizyczną. Ledwo zdążyliśmy  się nacieszyć wspomnieniami z wycieczki a tu nowe tymczasem  obowiązki. Przyjęliśmy zaporoszenie Pani Anety Bogacz na udział w XXVII turnieju Miast i Gminn2021.
25 naszych seniorów wzięło  udział w dwudniowych zawodach sportowych i nie tylko.W sali Domu Ludowego w Malcu zorganizowaliśmy  3 cykle ogólno rozwojowych zmagań sportowych.Po pierwsze-gra zespołowa w bulle.Po drugie- 2 godzinne ćwiczenia  wytrzymałościowe na urządzeniach  do fitnesu tj.bieżnia, rowerek,wioślarz i stepper. W dwugodzinnej rywalizacji i przedniej zabawy,bo były również i tańce,przegrywała nam nasza niezawodna orkiestra by każdy czuł  się zwycięzcą.
W drugim dniu turniejowym zorganizowaliśmy przy prawie tym samym składzie rajd  rowerowy po gminie Kęty przez Bielany ,Nową Wieś i Malec.Przy tak intensywnym życiu  naszego Klubu prawie zapomnieliśmy o pandemi,a tu jeszcze święto Seniora.To dla nas najważniejszy z ważnych czas.W tym roku to 12 października.
W głębokiej konspiracji na nasze święto 15 śmiałków stworzyło niepowtarzalny zespół -orkiestrę dęta i dało koncert marszów wojskowych.To coś więcej  niż aplauz,to łzy  wzruszenia,bo większość z nas występowała pierwszy raz na scenie i z jakim powodzeniem!.

 

 

                                                                                                Film