Malec

Wycieczka do Browaru "Żywiec"

Rozmiar tekstu:

ŻywiecW dniu 18 listopada 2012 roku z wspólnej inicjatywy sołtysa oraz ZWM Malec udało się zorganizować wyjazd do Żywca na zwiedzanie miejscowego browaru.
W imprezie wzięło udział około 40 uczestników. Wycieczka jak to zwykle bywa zawsze zaczyna się gdzieś, w jakimś umówionym punkcie, w którym cała zgraja ludzi niecierpliwie czeka na kolejnych członków ów wycieczki. Nieodzownym elementem każdej takiej imprezy jest oczywiście autokar. Ale powoli. Najpierw wszyscy zebraliśmy się w "ścisłym centrum" Malca, a dokładnie na przystanku.

Zanim przyjechał autobus zdążyliśmy już sprawdzić listę uczestników i zahaczyć o pobliski sklep. Każdy kupił to, na co akurat miał ochotę. Humory już od rana wszystkim dopisywały. Była godzina 10:30 kiedy podjechał autokar. Każdy grzecznie zajął miejsce i ruszyliśmy. Do żywca dojechaliśmy po jakiejś godzince. Zwiedzanie zaczęliśmy w dwóch grupach. Pierwsza grupa rozpoczęła o 12:15, natomiast kolejna 15 min później. Przewodnik przekazał Nam masę informacji. Zaczynając od historii powstania browaru. Poprzez wszystkich jego właścicieli. Rodzaje piwa oraz sposób ich produkcji. Poznając różnego rodzaju perypetie, to śmieszne i zabawne, to siejące grozą związane z życiem zakładu. A także podróż w czasie, jaką Nam zaserwowano, w której mogliśmy poczuć na własnej skórze dzień, w którym rozpoczęła się wojna. A także zagrać kręgle z ówczesnych lat. A kończąc na labiryncie, który sami musieliśmy pokonać,
by z czystym sumieniem móc odpocząć z głowami pełnymi wrażeń i informacji przy kufelku zimnego lanego piwka. Do tego każdy dostał pamiątkowy kufel, który zabrał ze sobą do domu. po zwiedzaniu była też chwila, żeby wspólnie zjeść obiad w restauracji i posiedzieć przy kawie. Na zakończenie czekała Nas już tylko powrotna podróż do domu. Na miejscu byliśmy około godziny 17.


M.P.