Malec

Relacja z gminnego turnieju „FIFA 2012”

Rozmiar tekstu:

Turniej został zorganizowany przez ZMW (Związek Młodzieży Wiejskiej) w sali Domu Ludowego w Malcu 17 czerwca 2012 pod przewodnictwem Mariusz Pyki, który był inspiratorem i głównym pomysłodawcą imprezy. Jednak impreza nie doszłaby do skutku gdyby nie pomoc finansowa gminy Kęty oraz sponsorów, a także wsparcie sołtysa i rady sołeckiej w Malcu. Wsparcie informatyczne w formie programu do obsługi turnieju prezentującego aktualną sytuacje w grupach i kolejne mecze fazy pucharowej zawdzięcza się zaangażowaniu Przemysława Pyki, twórcy programu. Obsługą programu i aktualizacją bieżących dokonań zawodników zajął się Maciej Kwaśniak.

 

Była to jedna z większych jak nie największa impreza tego typu na terenie naszej gminy. Zainteresowanie turniejem przerosło oczekiwania organizatora. Chętnych do wzięcia udziału było około 80 osób. Ostatecznie w turnieju wzięło udział 52 zawodników rywalizujących w 11 grupach. 5 grup rozgrywało swoje mecze na platformie Xbox oraz 6 grup na PlayStation 3.

Mecze odbywały się na 9 stanowiskach wyposażonych w TV, konsole, oryginalną grę oraz 2 pady. Sprzęt udało się zorganizować dzięki uprzejmości graczy, a także ludzi nie biorących udziału w imprezie. Najmłodszy zawodnik miał 12, a najstarszy 28 lat.

Zawodnicy reprezentowali 10 miejscowości. (Malec, Osiek, Nowa Wieś, Witkowice, Bielany, Kęty, Oświęcim, Gorzów, Broszkowice, Babice). Największe grupy uczestników były z Malca, Oświęcimia oraz Broszkowic.

Do fazy pucharowej przechodziło 11 zwycięzców, 11 wiceliderów oraz 10 zawodników z 3 miejsc. Co razem dało 32 uczestników w 1/16 finału, gdzie rozgrywano mecz i rewanż, łącznie z finałem. Każdy miał okazje zagrać przynajmniej 3 mecze. Zawodnicy którzy dotarli do finału musieli rozegrać 14 meczy. Wymagało to pełnego skupienia i maksymalnej koncentracji podczas każdego meczu.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

  1. Chowaniec Łukasz – Oświęcim - Xbox;
  2. Froń Mateusz – Malec - PS3;
  3. Pyka Mariusz – Malec - PS3;
  4. Hankus Michał – Malec - PS3.

W emocjonującym finale spotkali się Łukasz Chowaniec z Mateuszem Froniem. W pierwszym meczu padł remis 1-1. W drugim spotkaniu nieznacznie zwyciężył Łukasz, który w końcówce meczu strzelił bramkę na 2-1 i dowiózł zwycięstwo do samego końca.

W meczu o 3 miejsce zmierzył się Mariusz Pyka z Michałem Hankusem. W pierwszym zaciętym pojedynku padł wynik 3-2 dla Mariusza, w drugim ponownie wygrał, tym razem 2-0.

Królem strzelców został zwycięzca turnieju Łukasz Chowaniec, który podczas całego turnieju zdobył 29 bramek.

Jak to zwykle bywa wszystko co dobre szybko się kończy. Jednak w tym przypadku nie skończyło się tak szybko. Turniej zaczął się o godzinie 9:00, a finał rozegrano około godziny 17:00. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu i sukcesie organizacyjnym zawodnicy oraz organizator już czekają na kolejną jeszcze lepszą edycje Turnieju.

M.P.